donald_trump_pollution

آمریکا رسماً از موافقنامه خارج شد

به گزارش مجله صنعت CNG به نقل از خبرآنلاین، رئیس جمهور آمریکا در جمع خبرنگاران خروج این کشور از توافق آب و هوایی پاریس را اعلام کرد.

دونالد ترامپ بامداد جمعه اعلام کرد که این کشور رسما فرایند خروج از توافق آب و هوایی پاریس را آغاز می کند.

ترامپ با این توجیه که عضویت در توافقنامه آب و هوایی به ضرر اقتصاد کشورش خواهد بود و قادر به دستیابی به اهداف این توافقنامه نیز نخواهد بود، خروج آمریکا را از این توافقنامه اعلام کرد و گفت: از همین امروز کشورش اجرای مفاد این توافقنامه را متوقف خواهد کرد.

وی در عین حال افزود: با خروج از این توافقنامه آماده خواهد بود تا مذاکرات جدیدی را برای پیوستن دوباره تحت شرایط ویژه ای که منافع کشورش را تضمین کند، آغاز کند.

ترامپ مدعی شد که توافق قبلی سبب کاهش درآمد های آمریکا در حوزه های مختلف اقتصادی و تجاری از جمله تولید سیمان، آهن، فولاد، زغال سنگ گاز طبیعی شده که در مجموع تاکنون سه هزار میلیارد دلار زیان اقتصادی برای آمریکا به بار آورده و باعث از میان رفتن 6 میلیون و 500 هزار شغل در این کشور شده است.

توافق فوق در سال 2015 میلادی در پاریس به امضای 190 کشور جهان رسید. باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده این توافق را امضا کرده بود.

ترامپ دیروز در پیامی توئیتری اعلام کرده بود که ساعت 3 پنجشنبه (به وقت محلی) تصمیم خود را درخصوص این توافق اعلام خواهد کرد؛ اما ماهیت تصمیم خود را فاش نکرده بود.

وی در دوران رقابت های انتخاباتی وعده داده بود که از توافق پاریس خارج خواهد شد، چرا که این توافق باعث از میان رفتن فرصت های شغلی در آمریکا می شود.

در همین راستا باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا تاکید کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی آمریکا با بیرون رفتن از توافق آب و هوایی پاریس، «آینده را نفی می کند».