خودرو

نمایشگاه توانمندی های صنعت خودروی ایران

به گزارش مجله صنعت CNG به نقل از  ایرنا، در این نمایشگاه 212 شرکت داخلی در فضای نمایشگاهی با وسعت 35 هزار مترمربع آخرین محصولات مرتبط با خودرو که در داخل کشور تولید شده است و همچنین خودروهای تولید داخل را به معرض نمایش گذاشته اند.

این نمایشگاه تا روز چهارشنبه (12 اسفندماه) برقرار است و علاقه مندان و متخصصان و فعالان صنعت خودرو می توانند از ساعت 12 تا 20 با حضور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران در این نمایشگاه حضور پیدا کنند.

به گزارش ایرنا، قرار است در کنار این نمایشگاه، سومین همایش بین المللی صنعت خودروی ایران نیز روزهای دهم و یازدهم اسفندماه با رویکرد رقابت پذیری و همکاری های بین المللی برگزار شد.

پیش از این دبیر این همایش گفته بود که در این دو رویداد بین المللی خودرو، شرکت های داخلی و شرکای خارجی آنها که برنامه تولیدی در ایران دارند، اجازه حضور دارند.

به گفته سامان قربانی، شرکت هایی که فقط قصد فروش خودرو به بازار ایران دارند، اجازه حضور در سومین همایش بین المللی صنعت خودروی ایران و نخستین نمایشگاه توانمندی های صنعت خودرو نخواهند داشت.

گفته شده که قرار است در زمان برگزاری این دو رویداد، قراردادهایی بین شرکت های ایرانی و شرکای خارجی منعقد شود.

19 کشور نخست اقتصادی دنیا دارای صنعت خودروسازی قدرتمندی هستند؛ بین سه تا هفت درصد از تولید ناخالص داخلی (GDP) این کشورها به صنعت خودرو اختصاص دارد.

پارسال 90 میلیون دستگاه خودرو در جهان تولید شده است؛ اکنون یک میلیارد و 200 میلیون خودرو در جهان وجود دارد (به ازای هر 6 نفر یک خودرو) و ارزش فروش سالیانه خودرو در دنیا دو میلیارد و 670 میلیون دلار برآورد شده است.

گفته شده، صنعت خودرو در ایران 400 هزار شغل بطور مستقیم و 200 هزار شغل بطور غیرمستقیم ایجاد کرده و 2.7 درصد تولید ناخالص داخلی کشور را به خود اختصاص داده است.