IMG_2614 - Copy

تنها کسب اعتماد مردم، سبب پيشرفت سي ان جي در كشور خواهد شد

دبیر همایش ملی صنعت سی ان جی گفت: در صورت احساس اطمینان و اعتماد از طرف مردم و فراهم آوردن زیرساخت های کارآمد این صنعت در کشور پیشرفت قابل توجهی خواهد داشت.
به گزارش مجله صنعت CNG به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ شهریار خاشع در همایش ملی صنعت سی ان جی افزود: بزرگترین شبکه گاز را در اختیار داریم و بیش از 90 درصد مناطق شهری و 80 درصد مناطق روستایی از گاز بهره مندند.
وی با اشاره به اینکه وسیع ترین زیرساخت گاز سوز دنیا را ایجاد کردیم ، ادامه داد: در چند سال اخیر حدود 500 هزار خودروی گاز سوز تولید کردیم و توانستیم اطمینان مردم را در پذیرفتن خودروی گازسوز جلب کنیم.
خاشع افزود: برغم پیشرفت های زیادی که در زمینه توزیع گاز سی ان جی داشتیم این صنعت با مشکلات بسیاری از جمله کمبود نقدینگی هم روبرو بوده است.
وی ادامه داد: همان طور که باید به دستاوردهای مفید و مثبت در این صنعت اشاره کرد، باید درباره مشکلات این صنعت نیز صحبت شود تا مشکلات موجود برطرف شود.
دبیر همایش سی ان جی با اشاره به اینکه در زمینه سی ان جی به لحاظ کیفی پیشرفت های فراوانی داشته ایم ، گفت: در این زمینه در رده اول در سطح دنیا ایستاده ایم.
وی افزود: سالانه 100 میلیون خودرو که با سی ان جی حرکت می کند ، در دنیا ساخته می شود که این رقم در کشور ما بسیار پایین است و باید این فاصله از بین برود.
خاشع ؛ اصلی ترین رکن پیشرفت سی ان جی در کشور را احساس اطمینان از طرف مردم دانست و اظهار داشت: اگر مردم احساس ایمنی کنند و زیرساخت های کارآمد هم به اندازه کافی در کشور وجود داشته باشد پیشرفت در این زمینه قابل توجه خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه باید به متخصصان کارآمد در این رشته ارج بگذاریم ، خاطرنشان کرد: باید فرصتی فراهم شود تا با هم اندیشی متخصصان و ارائه مسائل و خواسته های آنان ، مشکلات موجود برطرف شود.
صدا و تصویر دارد