zsffgf

محسن خلیلی، پیشکسوت صنعت گاز کشور : در صنعت CNG دستاوردهای بزرگی در کشور داشته ایم

خلیلی عراقی، پیشکسوت و پدر صنعت CNG و بنیانگذار شرکت بوتان، با اشاره به اهمیت این صنعت گفت: امروز می خواهم برای دولتمردان راجع به مسائل کلی صنعت کشور صحبت کنم.

به گزارش مجله صنعت CNG در طی نمایشگاه و همایش ملی صنعت CNG و سوخت های جایگزین، با نمایش فیلمی از زندگی محسن خلیلی عراقی، از سالها تلاش وی در بنیانگذاری و توسعه صنعت گاز در کشور قدردانی گردید.

خلیلی طی سخنرانی کوتاهی بیان کرد : 60 سال پیش، در بدو شروع کار من در صنعت CNG، سهم صنعت در GDP کشور 0.08 درصد و یعنی کمتر از یک درصد بود اما اکنون، سهم صنعت در GDP کشور به 22 درصد ارتقاء پیدا کرده است.

خلیلی افزود در صنعت CNG دستاوردهای بزرگی در کشور داشته ایم و ما نیز به سهم خود تلاشهای زیادی کرده ایم و تا کنون موفق شدیم بیش از ۱۰۰ هزار وسیله نقلیه را به گازسوز تبدیل کنیم.

خلیلی عراقی تصریح کرد: باید سعی کنیم که نسل مستعد کشورمان دچار سرخوردگی نشوند و کشور را ترک نکنند اما متاسفانه ما با کوچ جوانان با استعداد رو به رو هستیم که خود مشکل بزرگی است.

وی افزود: متاسفانه اکنون حدود ۴ میلیون بیکار در کشور داریم که طی چند سال آینده این تعداد دو برابر می شود لذا ما صنعتگران باید راه حلی را پیدا کنیم که این اشتغال زایی را ایجاد کنیم و مشکلات را حل کنیم. خلیل ادامه داد : من راه نجات ملی کشور را در صنعت نفت می بینم.

خلیلی از تلاشهای ارزنده در صنعت نفت کشور و همچنین از تلاشهای وزیر نفت بیژن زنگنه و همچنین ناصر سجادی مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران قدردانی و تمجید کرد.