IMG_1669 - Copy

طبق افق ۱۴۰۴ ما باید ۳۶ میلیون خودرو داشته باشیم که باید بالغ بر ۷۰ درصد آنان از سوخت CNG استفاده کنند

امیر جعفر پور، مدیر کل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور بیان کرد: طبق افق ۱۴۰۴ ما باید ۳۶ میلیون خودرو داشته باشیم که باید بالغ بر ۷۰ درصد آنان از سوخت CNG استفاده کنند.

به گزارش مجله صنعت CNG، جعفر پور در نشست تخصصی برگزار شده در همایش ملی و نمایشگاه صنعت سی ان جی و سوخت های جایگزین در 16 آذر ماه 1394، اضافه کرد که :  اگر در نظر داشته باشیم که هر خودرو روزی دو بار سوخت گیری کنند ما حدود ۱۵ هزار نازل و ۵ هزار جایگاه برای خودروهای شخصی نیازمندیم. برای خودروهای عمومی فرض بر این بوده که جایگاه ویژه ای داشته باشیم که تعداد جایگاه آنها ۱۵۰۰ جایگاه است که بالغ بر ۶ هزار جایگاه در جمع بندی می شود.

وی افزود: در روستاها نیز ۲۰ میلیون جمعیت داریم که حدود ۸/۱۹ جمعیت در روستاهای بیش از ۵۰ نفر هستند در این ۲۵ هزار روستا نیز ۲۵ هزار نازل فشار ساز نیاز داریم.

مدیر کل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تصریح کرد: با این مقدمه که عرض کردم و با تحلیلی که انجام شده دریافتیم که حدود ۷۰۰ شهر دارای جایگاه CNG و فشار ساز نیستند. اینجا ما برای توسعه آتی نیازمند اجرای حواشی چون مباحث نگهداری جایگاه ها، بازرسی ادواری خودروها و مواردی از این دست هستیم که باید مد نظر قرار گیرد.

جعفرپور ادامه داد: تلاش ما این است که شهرداری ها جایگاه های خود را به بخش خصوصی واگذار کند اما کدام بخش خصوصی چنین تمایلی دارد؟ این امر در صورتی امکان پذیر است که برندینگ به شکل درست اجرا شود.

وی افزود: ما نیز بر برندینگ تاکید داریم که بتواند بحث مصرف را مدیریت کند و هم گاز مناسب با استاندارد درست را از سوی تولید کننده دریافت کند. امیدوارم با این چشم انداز گسترده توسعه بتوانیم شاهد حضور فعال برندها در این زمینه باشیم.