car

فروش 54000 خودرو طی 3 روز ، توقف بازار خودروهای دست دوم

فروش 54000 خودرو طی 3 روز – فروش 1 خودرو در هر 2ثانیه

به گزارش مجله صنعت CNG  به نقل از تسنیم، “حدود 45هزار دستگاه خودروی تولیدی دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور در قالب طرح فروش خودرو با استفاده از تسهیلات 25میلیون تومانی فروخته شد”، ادعای جدید خودروسازان است.

معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا در این خصوص گفت : طی دو روز گذشته 19هزار و 400 دستگاه خودرو از محصولات تولیدی گروه سایپا به فروش رفت.

رضا تقی‌زاده افزود: برآوردها نشان می‌دهد گروه خودروسازی سایپا در قالب طرح فروش تسهیلاتی خودرو در هر 2 ثانیه یک خودرو، هر دقیقه 35 خودرو و در هر ساعت کاری 1500 تا 1600 دستگاه خودرو فروخته است.

مدیر ارتباطات گروه صنعتی ایران خودرو هم گفت: این شرکت خودروساز از آغاز اجرای طرح فروش تسهیلاتی خودرو تا ساعت هفده امروز 25هزار دستگاه خودرو فروخت.

این در حالی است که وزارت صنعت، معدن و تجارت آخر وقت دیروز اعلام کرد، مجموع خودروهای به فروش رفته در طرح جدید طی دو روز 40هزار خودرو بوده است.

برخی منابع خبری سقف فروش خودرو با طرح وام 25میلیون تومانی را 100هزار خودرو اعلام می‌کنند که در صورت صحت این میزان فروش در دو روز، باید منتظر پایان این طرح تا آخر همین هفته بود.

توقف بازار خودروهای دست دوم

از سوی دیگر به گزارش قطره، با گذشت سومين روز از اجراي طرح اعطاي وام خريد خودرو، بازار خريد و فروش خودروهاي دست دوم به حالت ركود در آمده است. گويا متقاضيان خريد خودروهاي دست دوم متمايل شده‌اند به جاي خودروي كار كرده با استفاده از وام دولتي خودروي نو بخرند.