Hyundai - India

خودروهای سی ان جی هیوندای در هند

واژه هیوندای در زبان کره‌ای به معنی «تازه» می‌باشد. هولدینگ هیوندای، در سال ۱۹۴۷ توسط چانگ جو-یانگ، در قالب یک شرکت ساختمانی، در شهر سئول راه‌اندازی شد و از سال ۱۹۵۴ شروع به توسعه و گسترش در دیگر زمینه‌های صنعتی کرد، که در نهایت مجموعه هیوندای تبدیل به بزرگترین کمپانی زنجیره‌ای کره جنوبی شد.

معروف‌ترین زیرمجموعه هیوندای، شرکت هیوندای موتور گروپ می‌باشد، که به‌عنوان چهارمین تولیدکننده خودرو در جهان شناخته می‌شود..

به گزارش مجله صنعت سی ان جی به نقل از Hyundai-India، شرکت هیوندایی دو نمونه خودروی دوگانه سوز با سوخت سی ان جی را به مجموعه محصولات قابل فروش خود در هند اضافه کرده است. این نمونه ها خودروی هاش بک Grand i10 و همچنین خودروی سدان Xcent  هستند که به عنوان خودروهای سی ان جی به بازار خودروی هند عرضه شده اند.

حجم موتور خودروها 1.2 لیتر ، 116 نیوتن متر گشتاور و قدرت 70bhp است و پیمایش ادعایی یک کیلوگرم گاز در هر 24 کیلومتر است.

خودروهای هیوندایی مذکور بصورت کارگاهی دوگانه سوز خواهد شد و این عملیات تبدیل توسط کارگاه مورد تایید و تحت نظارت خودروساز انجام خواهد شد و البته قیمت آن برای هر خودرو در حدود 62.000 روپیه هند و معادل 945 دلار پیش بینی شده است. این خودروها بدون محدودیت مسافت طی شده تا دو سال توسط هیوندایی گارانتی می شوند.