Faber-Meeting

شرکت فابر ایتالیا در جستجوی شریک تجاری ایرانی

روز شنبه 14 شهریور ماه 1394، جلسه ای به همت مدیریت کل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت (صنعت، معدن، تجارت) و با حضور جمعی از اصحاب صنعت CNG، در محل ساختمان شهید الهی این وزارت برگزار گردید. این جلسه بنا به درخواست شرکت فابر Faber ایتالیا  و شرکت نوآوران صنعت موتور تشکیل شده بود. شرکت فابر ایتالیا یکی از مشهورترین مخزن سازان جهان است که از سال 1998 تا کنون انواع مخازن سی ان جی را تولید و به کشورهای مختلف جهان صادر می کند.

بنا به استراتژی وزارت صمت، شرکت فابر موظف شده است تا هر گونه فعالیت تجاری در ایران را بصورت سرمایه گذاری و تولید مشترک با شرکت های تولید کننده ایرانی اجرا نماید. تولید کنندگان ایرانی معتقدند که این رویکرد ارزشمند وزارت صمت به موضوع فعالیت تجاری شرکت های خارجی در ایران، موجب توسعه و رشد تولید داخل و جلوگیری از واردات بی رویه کالا خواهد گردید.

نمایندگان شرکت فابر در این جلسه آقایان آنجلو ساویو  Angelo Savio  و فرهاد طوسی پناه بودند. آقای ساویو آغاز همکاری با ایران را مربوط به سالها پیش و اوایل دهه 1380 عنوان کردند و موضوع درخواست خود را همکاری و سرمایه گذاری مشترک در تولید مخازن کامپوزیتی مطرح کردند. ایشان آمادگی خود را برای مذاکره درباره شیوه های دیگر همکاری که مورد قبول طرفین ایرانی باشد، ابراز کردند.

از دیگر مباحث مورد تاکید حاضرین در این جلسه، جلوگیری از واردات هرگونه مخزن سی ان جی از خارج از کشور با توجه به ظرفیت، توانایی و کیفیت بالای محصولات تولید داخل است.

دادرس، خاصه باف، توسلی، اتفاق، مبلغ ناصری، یعقوب پور، سراجی، سیف اللهی، شیخ محمدی، حاجی فرهادی، نجات، قوامی و ایزدی … به عنوان نمایندگان تولیدکنندگان و انجمن های علمی و صنفی و همچنین وهبی به نمایندگی از وزارت صمت در این جلسه حضور داشتند.