image (1)

پرداخت کارمزد ویژه CNG مزیتی مهم برای بخش خصوصی است

پرداخت کارمزد ویژه به علاقمندان ساخت جایگاه سی ان جی، از جمله تسهیلات وزارت نفت برای بخش خصوصی است.

به گزارش مجله صنعت سی.ان.جی به نقل از شانا، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه سبزوار در نشست هم اندیشی با فعالان حوزه ساخت و تامین تجهیزات جایگاههای سی ان جی، بانکهای عامل و شهرداری با مهم برشمردن نقش بخش خصوصی (اشخاص حقیقی و شهرداریها) در احداث جایگاههای سی ان جی، افزود: مشارکت بخش خصوصی عاملی مهم و تعیین کننده در رشد و توسعه این صنعت ( سی ان جی) در کشور محسوب می شود و برگزاری چنین نشستهایی در قالب هم اندیشی نیز با توجه به تحقق بیش از پیش همین هدف صورت می گیرد.

عیسی افتخاری گفت: به منظور ترغیب و تشویق بخش خصوصی به ساخت جایگاه سی ان جی در نقاط مختلف کشور تمهیدات قابل توجهی از سوی وزارت نفت پیش بینی شده که پرداخت کارمزد ویژه و پرداخت ١٢٠ تومان به سازندگان در کلانشهرها به ازای فروش هر متر مکعب گاز از آن جمله است.

وی پیش بینی پرداخت این مقدار کارمزد را برای ساخت جایگاههای سی ان جی ایجاد انگیزه بیش از پیش برای بخش خصوصی خواند و گفت: انتظار می رود بخش خصوصی نیز با تعامل دیگر بخشها مانند بانکهای عامل، با استقبال از این مزیت، حضور خود را در این حوزه (سی ان جی) فعالتر کند.

به گزارش شانا، مدیر طرح احداث جایگاههای سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران نیز پیشتر از پیشنهاد افزایش کارمزد ویژه کنونی و ارائه آن به شورای اقتصاد خبر داده و گفته بود: کارمزد ویژه کنونی به ازای فروش هر مترمکعب سی ان جی برای احداث جایگاه در کلانشهرها ١٤٠ تومان و در غیر کلانشهرها ١٢٠ تومان است.

به گفته امیر وکیل زاده، این پیشنهاد افزایش  کارمزد ویژه پس از بررسی در وزارت نفت، برای تصویب به شورای اقتصاد ارسال شده است.

به گفته وی، پیشنهاد وزارت نفت مبنی بر افزایش کارمزد ویژه و ارسال آن به شورای اقتصاد با هدف ترغیب بخش خصوصی به ساخت جایگاههای سی ان جی صورت گرفته است.

مدیر طرح احداث جایگاههای سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران تصریح کرده بود: افزایش عدد پیش بینی شده به کارمزد ویژه کنونی (١٤٠ تومان در کلانشهرها و ١٢٠ تومان در غیرکلانشهرها) به قدری قابل توجه است که انتظار می رود سرمایه گذاران استقبال خوبی از آن داشته باشند.