CNG Station

39000 جایگاه سوخت گیری سی ان جی تا سال 2025 در جهان

به گزارش مجله صنعت سی ان جی به نقل از مارکت واچ، تعداد جایگاه های سوخت گیری سی ان جی تا پایان سال 2025 احتمالا تا 39000 باب افزایش خواهد یافت. مارکت واچ یک پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی است که به مطالعه و ارایه گزارش از بازارهای مالی، بورس و روندهای اقتصادی می‎پردازد.

در این گزارش به عوامل موثر بر بازار صنعت خودروهای گازسوز، رشد منطقه ای، تغییرات و رشد قیمت انواع سوخت و از جمله گاز طبیعی و زیست گاز و ویژگی های فن آوری پرداخته شده است. در گزارش پیش‎بینی شده است که تعداد جایگاه‎های سوخت گیری سی ان جی از 23000 باب جایگاه در سال 2015، به تعداد 39000 باب در سال 2025 افزایش خواهد یافت.

این رشد 70 درصدی در طول ده سال، متکی به حداقل های قابل پیش‎بینی است. در گزارش تاکید شده است که گاز طبیعی چه در شیوه های سنتی مصرف آن مانند گاز مایع و چه در شیوه های نوین مانند سی ان جی و ال ان جی، ثابت کرده است که همواره میتواند به عنوان یک سوخت قابل اتکاء و مهم در مجموعه سوخت های جایگزین حضور داشته باشد.

در این گزارش همچنین مطرح شده است که با وجود مزایای استفاده از گاز طبیعی، تعداد زیرساخت های لازم و از جمله جایگاه‎های سوخت‎گیری در جهان به طور متناسب گسترش و افزایش نیافته است و اغلب به برنامه های تشویقی دولت ها، گره خورده است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *