1nahbandan

گازرسانی به شهرستان نهبندان از طریق سی ان جی انجام می شود

شهرستان نهبندان در استان خراسان جنوبی از طریق سی ان جی گازرسانی می شود. به گزارش مجله صنعت CNG، شهرستان نهبندان یکی از شهرستان‌های استان خراسان جنوبی واقع در شرق ایران است. مرکز آن شهر نهبندان است. نهبندان مرکز شهرستان نهبندان در استان خراسان جنوبی است. این شهر از مناطق کویری به حساب می‌آید. جمعیت جمعیت این شهرستان بر طبق سرشماری سال ۱۳۹۰، برابر با ۵۷٬۲۵۸ نفر و جمعیت شهر نهبندان بر اساس همان سرشماری برابر ۱۸٬۸۲۷ نفر گزارش شده‌است.

به گزارش مجله صنعت CNG ، معاون امور مهندسی و بهره برداری شرکت ملی گاز ایران در گفتگو با خبرنگار شانا اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، گازرسانی به ٥٠٠ هزار خانوار از مجموع ٢.٣ میلیون خانوار ایرانی از طریق سی ان جی انجام می شود.

مجتبی شیخ بهایی افزود: در حوزه گازرسانی به روش سی ان جی علاوه بر شهرستان نهبندان که صرفه اقتصادی دارد برای تعدادی از شهرها در استان خوزستان نیز توزیع پاکتها انجام شده است.

وی اعلام کرد: هم اکنون مناقصه اجرایی شده و در تعدادی از شهرهای دیگر نیز در دست اقدام است تا گازرسانی از طریق سی ان جی را گسترش دهیم.

استفاده از مینی ال ان جی برای تامین گاز روستاها و افزایش توان صادرات

معاون امور مهندسی و بهره برداری شرکت ملی گاز ایران در ادامه به طرحهای این معاونت در حوزه استفاده از مینی ال ان جی برای تامین انرژی شهرها و افزایش ظرفیت صادرات اشاره کرد و گفت: برای اجرای این پروژه پیمانکاران در سطح کشور توسط فراخوان شناسایی و ارزیابی کیفی نیز شده اند.

به گفته وی، در همین راستا، بزودی پاکتهای مربوط به شهر کجور شهرستان نوشهر در استان مازندران که می خواهیم از طریق ال ان جی گازرسانی کنیم توزیع می شود.

شیخ بهایی تاکید کرد: پیمانکاران در مورد صادرات نیز ارزیابی کیفی شده و تعدادی از شرکتها اعلام آمادگی کرده اند که بزودی توزیع پاکتها در این زمینه نیز انجام می شود.