628x-1

شرکت خودروسازی Honda و صنعت CNG

شرکت هوندا در سال ۱۹۴۸ توسط سوییشیرو هوندا تاسیس شد و از سال ۱۹۵۹ تاکنون، بزرگترین تولیدکننده موتورسیکلت در جهان می‌باشد. این شرکت همچنین با تولید ۱۴ میلیون موتور خودرو در سال، به‌عنوان بزرگترین تولیدکننده موتورهای درون‌سوز جهان، شناخته می‌شود.

هوندا علاوه بر صنعت خودروسازی، در حوزه‌های دیگر، همچون تولید موتورهای هواگرد، هواپیماهای جت و موتورهای جت ، قایق‌های موتوری، پمپ‌های آب، تجهیزات الکتریکی، ژنراتورها و تجهیزات انتقال برق نیز فعالیت گسترده‌ای دارد.

شرکت هوندا نخستین خودروساز ژاپنی بود، که اقدام به تولید خودروهای لوکس، تحت برند اکیورا نمود و شرکت‌های تویوتا و نیسان نیز با الگو برداری از هوندا، اقدام به راه‌اندازی برندهای لکسوس و اینفینیتی کردند.

در حال حاضر کمپانی هوندا پس از شرکت‌های جنرال موتورز، گروه فولکس‌واگن، تویوتا، هیوندای موتور، فورد، نیسان و پژو سیتروئن هشتمین خودروساز بزرگ جهان به‌شمار می‌آید.

خودروی هوندا سیویک جی ایکس، تقریبا” اولین خودروی گازسوز کارخانه ای در ایالات متحده آمریکا به شمار میرود. این خودرو که اولین نمونه آن در 1998 توسط هوندا به بازار تولید شد اکنون در تمامی 50 ایالات آمریکا به مشتریان عرضه می شود.

در گذشته خودروهای گازسوز هوندا سیویک فقط در چها ایالت آمریکا در کالیفرنیا، نیویورک، وتا و اوکلاهاما به خرده فروشان عرضه می شد. اما بتدریج در 35 ایالت و سپس در تمامی ایالات آمریکا در اختیار فروشندگان خودرو قرار گرفت.

1-hondaaimstod

سومین نسل از خودروهای GX گازسوز هوندا، در سال 2012 برنده جایزه ودروی سبز سال در آمریکا شد. جایزه ای که هرسال توسط مجله خودروی سبز به بهترین خودروی پاک کشور داده می شود …

Honda-Civic-GX-Greensburg-Indiana

ادامه مطلب را در مجله صنعت CNG مطالعه بفرمایید . . .