tatamotorsnanocng640x480

شرکت خودروسازی TATA MOTORS و صنعت CNG

تاتاموتورز Tata Motors بزرگترین شرکت خودروسازی هند است. این شرکت متعلق به گروه صنعتی تاتا است. تاتا موتورز در سال ۱۹۴۵ توسط جهانگیر راتانجی دادابهوی تاتا از پارسیان هند بنیان نهاده شد.

مشهورترین محصول این شرکت تاتا نانو می‌باشد که به دلیل قیمت بسیار پایین و اقتصادی بودنش در جهان مشهور است. این خودرو تنها ده هزار روپیه معادل ۲۵۰۰ دلار آمریکا قیمت دارد.

تاتا موتورز در سال ۲۰۰۸ میلادی جگوار و لندرور را از فورد خریداری کرد و پس از آن هم با جنرال موتورز آمریکا برای خرید هامر وارد مذاکره شده که البته در نهایت هامر به شرکت دیگری فروخته شد.

M_Id_394831_tata_motors

تعداد کارکنان این شرکت در سال 2013 این شرکت 23000 نفر بود و اولین شرکت از بخش مهندسی و صنعتی بوده است که در سال 2004 وارد بازار سهام نیویورک آمریکا شده است.

شرکت تاتا موتورز همکاری های گسترده بین المللی با دنیای صنعت و تجارت دارد و بویژه با کشورهای انگلستان، کره جنوبی، اسپانیا و تایلند ارتباط تجاری گسترده تری داشته است.

تاتاموتورز با تولید اتوبوس های CNG در سال 2000  پا به صنعت CNG گذاشت. سپس در سال 2001 خودروی ایندیکای V2 توسط تاتا راه اندازی و تولید شد. در سال 2006 خودروی هاچ بک CNG شرکت به بازار عرضه شد . . .

مطلب بیشتر را در مجله صنعت CNG مطالعه بفرمایید . . .